Anatomia jogi

 

 

Większość książek o jodze jest bardzo podobna do siebie. Jest nazwa ćwiczenia, zdjęcie, opis wykonania i podsumowanie, które mówi co dobrego zrobi nam to ćwiczenie. Tylko tyle i aż tyle. Oczywiście są pozycje lepsze i gorsze. Od broszurowych dodatków do „Pani domu” po klasyczne pozycje B.K.S Iyengara. Każda z tych książek jest niestety podobna do siebie, dlatego, ta która będzie inna, zyskuje na znaczeniu.

Pozycja „Anatomia hatha jogi. Podręcznik dla uczniów nauczycieli i praktykujących” Davida Coultera jest inna. Jest nie tylko inna, jest doskonała. Jednak zrozumcie mnie dobrze. Doskonałość tej książki nie polega na tym że ma wspaniałe zdjęcia i opisy asan. Bo zasadniczo tego jest w niej jak na lekarstwo. Ta książka jest przede wszystkim wytłumaczeniem sensu jogi z punktu widzenia profesora anatomii. Niezmiernym atutem jest to, że autor posługując się specjalistycznym językiem, prowadzi czytelnika za rękę po każdej stronie. Nie trzeba wiedzieć nic o anatomii a i tak wszystko da się zrozumieć dzięki prostemu, rzeczowemu językowi. Polecam książkę każdemu ćwiczącemu jogę oraz instruktorom jogi, fitnessu, kulturystyki itd. Bardzo przystępnie napisana, z niesamowicie szerokim zakresem wiedzy, tłumaczy jak zbudowane i jak działa ludzkie ciało w ruchu.

Dla mnie 6 punktów na 6. Doskonała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypróbuj trening indywidualny dopasowany do Twoich możliwości

Bezpłatne konsultacje z trenerem personalny to początek Twojej przygody ze sportem. Na spotkaniu przedstawisz swoje oczekiwania, dowiesz się na czym polega trening i poznasz osobistego trenera. Do ciebie należy decyzja kiedy rozpoczniesz zdrowszy tryb życia!

bezpłatne konsultacje