Cytryniec chiński, silny adaptogen

Zioła zwane adaptogenami mają zdolność do zwiększania możliwości adaptogennych, czyli wytrzymałości na skrajne temperatury, zmęczenie oraz wysiłek fizyczny i psychiczny.
Jednym z silniejszych adaptogenów jest Cytryniec chiński-Schizandra chinesis.

Składniki tej rośliny azjatyckiej, pozyskiwane są z kłączy i owoców, przypominających jarzębinę w kolorze pomarańczowym.
W skład aktywnych części rośliny wchodzą kwas cytrynowy i jabłkowy, flawonoidy, saponiny i ligniany.

Schizandra występuje głównie w Azji, dlatego od tysięcy lat jest stosowana w medycynie chińskiej, koreańskiej i rosyjskiej jako środek tonizujący i energetyzujący.

Dzięki występowaniu dużej ilości związków lignianowych wpływa korzystnie na pracę wątroby.

Działanie Cytryńca szczególnie pozytywnie odczułem w okresie, gdy miałem mnóstwo fizycznej pracy z moimi klientami.

Co czułem?

Duże pobudzenie, szczególnie po ekstrakcie standaryzowanym na 9% schizandryn(na rynku obecne są dwa preparaty: z owoców i standaryzowany z kłączy) miałem energię przez cały dzień, czasami nawet dochodziło do tego, że trudno było mi zasnąć.
Oczywiście są osoby, które nie odczują żadnych efektów po Cytryńcu, jednak ja do nich nie należę i szczerze polecam korzystanie z dobrodziejstw adaptogenów.

źródło:
www.swanson.com.pl

6 odpowiedzi na “Cytryniec chiński, silny adaptogen”

 1. l pisze:

  Jako fan(atyk) wszelkiego rodzaju napojów energetycznych nie mogę przejść obojętnie obok takiego artykułu i nie wypróbować 🙂

 2. Michał pisze:

  Gdzie to można kupić w Łodzi ??

 3. l pisze:

  Czy to ma jakieś działanie uboczne? Można go łykać załóżmy przez kilka miesięcy bez negatywnego wpływu na organizm?

  • maciej pisze:

   Nie znalazłem żadnych informacji dotyczących skutków ubocznych, ale nie spożywałbym dłużej niż dwa, trzy miesiące-bo i po co?

Wypróbuj trening indywidualny dopasowany do Twoich możliwości

Bezpłatne konsultacje z trenerem personalny to początek Twojej przygody ze sportem. Na spotkaniu przedstawisz swoje oczekiwania, dowiesz się na czym polega trening i poznasz osobistego trenera. Do ciebie należy decyzja kiedy rozpoczniesz zdrowszy tryb życia!

bezpłatne konsultacje