Aktualności

Metody

Pracujemy  w oparciu o sprawdzone w ciągu kilku lat praktyki:

spotykamy się w celu przeprowadzenia wywiadu z klientem, spotkanie trwa około 30 min i służy ustaleniu celów klient i sposobów ich realizacji
Podczas pierwszego, zapoznawczego spotkania zapytamy Cię o Twój stan zdrowia. Ważne jest, abyście opowiedzieli nam o przebytych chorobach, złamaniach lub skręceniach. Informacje zebrane w ten sposób, umożliwią nam wykluczenie z treningu potencjalnie niebezpiecznych ćwiczeń. Zapytamy Cię również o Twoje priorytety dotyczące Twojego wyglądu. Dla jednego ważne będzie wzmocnienie pleców a dla kogoś innego pozbycie się tłuszczu z brzucha. W trakcie rozmowy zaplanujemy harmonogram pracy, ustalimy który trener będzie najodpowiedniejszy w kwestii dostępności czasowej.

na pierwszym treningu ustalamy stan początkowy przy użyciu kilku testów
Pierwszy trening jest wyjątkowy, dlatego ,że musimy dowiedzieć się na jakim poziomie jest klient. Poznajemy się wzajemnie. Uczymy się podstawowych ruchów i sprawdzamy co jest bardziej a co mniej męczące lub trudne dla Ciebie.

realizujemy kolejne etapy programu ćwiczeń
Dalsze treningi to wzrost trudności zajęć. Uczycie się bardziej skomplikowanych ćwiczeń, dzięki czemu treningi są ciekawe i skuteczne.
Systematyczny wzrost obciążeń wynika z Twojego rozwoju. Coś co dzisiaj jest dla Ciebie trudne, po kilku tygodniach staje się łatwe.

sprawdzamy postępy klienta i przyspieszamy lub korygujemy tempo pracy
Rozmawiamy o Twoich postępach, zastanawiamy się nad Twoim rozwojem. W toku wspólnych treningów i Twojego rozwoju dochodzi często do weryfikacji założeń i celów. Przykładowo, ktoś kto chciał tylko trochę schudnąć postanawia zacząć biegać lub wspinać się na ściance.

Written by

Od wielu lat zajmuję się zawodowo sportem i dietetyką jako trener personalny. Pracuję z mieszkańcami Łodzi na siłowniach, bieżniach i innych obiektach sportowych. Chcesz poprawić swoją kondycję lub zgubić kilka kilogramów? Zadzwoń do mnie.