Jak złapać kontuzję

Jeśli zależy Ci na tym, aby złapać kontuzję, to przeczytaj uważnie poniższy tekst i zastosuj się do jak największej ilości podpunktów.
Gdybyś miał przekorną chęć uchronić swój organizm od zniszczeń, wystarczy, że będziesz postępował odmiennie od tego co pod spodem.

Co pomoże Ci odnieść urazy powszechnie nazywane kontuzją:

Szybki start.
Jasnym jest, że każdy ćwiczący chce jak najszybciej odnieść sukces, czyli zrealizować upragniony cel.
Z tego powodu im intensywniej zaczniesz ćwiczyć, tym lepiej dla Ciebie i Twojego celu.
Szybciej, mocniej, dalej, więcej-a to wszystko już.
Wskazówka dla inteligentnych-zaczynaj z umiarem i pamiętaj o bajce Ezopa „Żółw i zając”.
Przecież dobrze jest mieć marzenia, co w tym złego?
Nic.
Jeśli Twoim marzeniem jest schudnąć 15 kg, wycisnąć na ławce 200 kg i przebiec 100 metrów poniżej 10 sek, to chwała Ci za to.
Musisz marzyć i dążyć do realizacji swoich marzeń. A do tego im szybciej tym lepiej.
Wskazówka dla inteligentnych-urealniaj, nie każdy może w tydzień zrzucić 5 kg, nie każdy będzie Jordanem, albo Arnoldem.

Za dobra pamięć.
Każdy z nas ma najlepszą pamięć na świecie.Przecież pamiętam wszystko, nawet to jakim byłem uczniem w pierwszej klasie.
Co to ma do treningu?
Jak byłem młodszy, to mogłem pół dnia latać za piłką, więc teraz mogę chociaż ze dwie godzinki w tygodniu, pograć z chłopakami na Orliku.
Prawda? Jasne, że tak, w końcu Twoje ciało się nie zmieniło, a Ty masz świetną pamięć.
Wskazówka dla inteligentnych-zapomnij o tym co było kiedyś, teraz jest teraz.Spójrz na siebie krytycznym okiem i przestań czarować się, że kiedyś byłeś niezniszczalny.

Najlepszy kolega lub koleżanka.
Najlepszy kolega, który ćwiczy na siłce na pewno wszystko wie i chętnie Ci pomoże.Pokaże Ci jak prawidłowo wykonać ćwiczenie, kiedy mieć plecy proste albo wypukłe.Twój kolega powie Ci jeśli czegoś nie będzie wiedział, przecież przyznanie się do niekompetencji to dla niego pikuś.
Wskazówka dla inteligentnych-Twój przyjaciel lub jego żeńska wersja nie jest idealna i nie zna się na wszystkim.Jeśli masz wątpliwości co do jego wiedzy w dziedzinie ćwiczeń, to poszukaj pomocy gdzie indziej.

Największy na siłowni.
Największy na siłowni zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, po prostu zna się jak nikt inny. Właśnie dlatego bardzo chętnie podzieli się z Tobą wiedzą na każdy temat. Opowie Ci jak szybko doszedł do swoich efektów i jak wielkie mięśnie urosły mu dlatego, że rano je owsiankę a tata obdarzył go dobrymi genami.
Wskazówka dla inteligentnych-największy facet na siłowni to z reguły amator czarnorynkowej farmakologii więc jego pomysły na Twój trening będą zdecydowanie odrealnione.

Więcej i więcej.
Powtarzaj jak mantrę „każdy trening musi być cięższy niż poprzedni, za każdym razem muszę zwiększyć obciążenie i wydłużyć czas biegu”-to jedyna droga do sukcesu. Mocniej, dalej i szybciej, a jak nie, to będziesz mięczakiem.
Wskazówka-nie można ćwiczyć na maksa za każdym razem, od czasu do czasu potraktuj trening jak spacer na świeżym powietrzu(relaksujący, ożywczy, spokojny)

Ja jestem wyjątkowy/a.

Jesteś niepowtarzalny(czytaj lepszy fizycznie i psychicznie), zupełnie inny niż pozostali. Wszyscy ludzie muszą odpoczywać oraz respektować inne ograniczenia wynikające z bycia człowiekiem-Ty nie musisz.
Nigdy nie jesteś zmęczony ani niewyspany, nie straszne Ci zimno ani choroby-po prostu jesteś wyjątkowy a świat stoi przed Tobą otworem.
Wskazówka dla inteligentnych-ludzie nie różnią się tak bardzo od siebie. Wszyscy potrzebujemy mniej więcej tyle samo snu, podobną ilość jedzenia i tak samo męczy nas wysiłek fizyczny.
Tylko wydaje Ci się, że tak bardzo się różnisz.

Jeśli macie inne pomysły jak złapać kontuzję, piszcie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wypróbuj trening indywidualny dopasowany do Twoich możliwości

Bezpłatne konsultacje z trenerem personalny to początek Twojej przygody ze sportem. Na spotkaniu przedstawisz swoje oczekiwania, dowiesz się na czym polega trening i poznasz osobistego trenera. Do ciebie należy decyzja kiedy rozpoczniesz zdrowszy tryb życia!

bezpłatne konsultacje