Polskie firmy stawiają na aktywność

Najlepsze firmy na świecie zachęcają swoich pracowników do aktywności sportowej, bo wiedzą, że sprawne ciało to lepiej pracujący mózg i więcej energii do działania.

W siedzibie firmy Google pracownicy mają do dyspozycji profesjonalne studio fitness, masażystów i ściankę do wspinaczki.

Na szczęście, również niektóre naprawdę dobre polskie firmy zaczynają doceniać i dbać o rozwój fizyczny swoich pracowników.
Jedną z takich firm jest TECHNITEL- firma wysokich technologii.

Rozmawiam z panem Rafałem Rodziewiczem, dyrektorem zarządzającym.

Maciej Krysiak: Jakie korzyści z treningu fizycznego odnosi kadra zarządzająca Technitela ?
Rafał Rodziewicz: Działanie w ramach konkurencyjnego rynku, zarządzanie dynamicznie rozwijającymi się Spółkami (Grupa Technitel to w tej chwili 5 podmiotów działających w szeroko pojętej branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej) związane jest z dużym stresem i obciążeniem psychicznym organizmu. Rozpoczęcie regularnych treningów pozwoliło nam nie tylko lepiej zorganizować swój czas ale lepiej zmierzyć się ze stresem i obciążeniem obowiązkami. Firma Technitel wprowadziła jednocześnie program Multisport dla swoich pracowników jako część pakietu motywacyjnego wraz z ubezpieczeniem medycznym.

MK: Czym zajmuje się firma Technitel ?
RR: Technitel buduje sieci szerokopasmowe które służą do dostarczania Internetu , cyfrowej telewizji w jakości HD, usług głosowych. Sieci takie są także wykorzystywane do systemów monitoringu miejskiego, zarządzania ruchem, odczytu liczników wody, gazu, energii elektrycznej.

MK: Słowo Technitel mógłby być synonimem postępu.Proszę powiedzieć jakie są najważniejsze osiągnięcia i nagrody firmy ?
RR: Najważniejsze nagrody to przede wszystkim Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego oraz 9te miejsce w rankingu „Technology Fast 50” Central Europe Deloitte Forbes.

MK: Jakie są plany Technitela na najbliższy rok ?
RR: Staramy się rozwijać działalność w zakresie innowacyjnych technologii w budowie sieci szerokopasmowych oraz dywersyfikować działalność na pozostałe branże w których realizowane są sieci światłowodowe, radiowe, czy też dostęp w technologii satelitarnej.

Dziękuję za rozmowę

2 odpowiedzi na “Polskie firmy stawiają na aktywność”

 1. itti pisze:

  nic tylko pozazdrościć .. ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego. I jeżeli prezes albo sam właściciel korporacji nie prowadzi aktywnego trybu życia – nie ma tego w ich firmie. niestety. It;s true 🙂

  • maciej pisze:

   To prawda.
   Bardzo trudno jest przekonać zarząd firmy do czegokolwiek, jeśli sam nie wpadnie na jakiś pomysł.
   Aczkolwiek coraz więcej pracodawców widzi interes w tym aby ich pracownicy byli zdrowi i sprawni, ponieważ najczęściej przekłada się to na wyższą produktywność.

Wypróbuj trening indywidualny dopasowany do Twoich możliwości

Bezpłatne konsultacje z trenerem personalny to początek Twojej przygody ze sportem. Na spotkaniu przedstawisz swoje oczekiwania, dowiesz się na czym polega trening i poznasz osobistego trenera. Do ciebie należy decyzja kiedy rozpoczniesz zdrowszy tryb życia!

bezpłatne konsultacje