Aktualności

Legendarny tenisista i działacz społeczny Artur Ashe, powiedział „ Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz ”, a mnie zawsze fascynowali  ludzie, którzy zaczynali przygodę z nartami od kupna najdroższych gogli, kombinezonu i kijków. Oczywiście narty też  mieli bardzo profesjonalne. Znałem również osoby, które naukę gry w bilard kwitowały zakupem skręcanego kija. Nigdy nie rozumiałem takiego podejścia. Prawdę mówiąc gardziłem i gardzę takim podejściem. Kuty miecz samurajski należy się mistrzowi a nie uzurpatorowi. Jaki ma to związek z treningiem? Wbrew pozorom bardzo prosty. Możesz zacząć trenować w każdych warunkach oraz w każdym miejscu. Parafrazując słowa Artura Ashe zacznij teraz, użyj swojego ciała i umysłu, zrób to możesz zrobić.  Aby trenować nie musisz zapisywać się do modnego klubu fitness. Nie potrzebujesz Reeboków na stopie ani skarpetek kompresyjnych na kostkach. Nie musisz spotykać się z dietetykiem. Nie potrzeba Ci suplementów. Musisz tylko wstać.

Jestem mistrzem nicnierobienia i odkładania spraw na później. Mam doktorat ze znajdywania wymówek i wielokrotnego przemyśliwania spraw, które są tak proste, że nawet w przedszkolu mojej córki znaleziono by kilka rozwiązań. Ale nawet ja wiem, że aby ćwiczyć nie potrzebujesz niczego oprócz swojego ciała. Nie potrzebujesz nad nim nawet jakiejś kosmicznej kontroli. Wystarczy, że możesz się trochę ruszać.

Powodzenia, ja w Ciebie wierzę.

Post Tags
Written by

Od wielu lat zajmuję się zawodowo sportem i dietetyką jako trener personalny. Pracuję z mieszkańcami Łodzi na siłowniach, bieżniach i innych obiektach sportowych. Chcesz poprawić swoją kondycję lub zgubić kilka kilogramów? Zadzwoń do mnie.

No comments

LEAVE A COMMENT